شیمیایی آمریکا قرارداد آمریکایی نیروی هوایی

شیمیایی: آمریکا قرارداد آمریکایی نیروی هوایی نیروی دریایی پایگاه هوایی تجهیزات نظامی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی شرط دموکرات ها جهت رای به طرح تحریم کشور عزیزمان ایران چه بود؟

دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا از سوی هر دو حزب جمهوریخواه و دمکرات جهت امضاء طرح تحریم ها و تبدیل آن به قانون زیر فشار قرار گرفته است.

شرط دموکرات ها جهت رای به طرح تحریم کشور عزیزمان ایران چه بود؟

شرط دموکرات ها جهت رای به طرح تحریم کشور عزیزمان ایران چه بود؟

عبارات مهم : ایران

چگونگی اجرای طرح تحریم کشور عزیزمان ایران از سوی ترامپ مساله جالبی است که باید منتظر آن ماند

شرط دموکرات ها جهت رای به طرح تحریم کشور عزیزمان ایران چه بود؟

دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا از سوی هر دو حزب جمهوریخواه و دمکرات جهت امضاء طرح تحریم ها و تبدیل آن به قانون زیر فشار قرار گرفته است.

جروسالم پست نوشت: دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا از سوی هر دو حزب جمهوریخواه و دمکرات جهت امضاء طرح تحریم ها و تبدیل آن به قانون زیر فشار قرار گرفته است.

به گزارش انتخاب، کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد، دونالد ترامپ طرح مصوب در کنگره را که تحریم های تازه ای را علیه ایران، روسیه و کره شمالی برقرار می کند و با حمایت قاطع هر دو حزب به تصویب رسیده هست، امضاء خواهد کرد.

دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا از سوی هر دو حزب جمهوریخواه و دمکرات جهت امضاء طرح تحریم ها و تبدیل آن به قانون زیر فشار قرار گرفته است.

ترامپ چاره دیگری جز امضاء مصوبه کنگره ندارد چون مقابله با دشمن های آمریکا از طریق برقراری تحریم علیه آن ها تقریبا به اتفاق آراء هم در مجلس نمایندگان و هم مجلس سنا به تصویب رسیده هست. اعضای کنگره ترساندن کرده بودند در صورت وتو کردن این مصوبه از سوی مدیر جمهوری، وتو وی را بی اعتبار کنند.

در مصوبه کنگره ، دولت روسیه به علت حملات شدید سایبری و اعمال نفوذ در کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ٢٠١٦ آماج اقدام تنبیهی و تحریم قرار گرفته هست. این مصوبه در ضمن اختیارات ترامپ را در زمینه محدود کردن دامنه تحریم های تازه علیه روسیه، محدود کرده هست. افزون بر روسیه، کشور عزیزمان ایران نیز علاوه بر تحریم های گذشته نشانه تحریم های تازه قرار گرفته و از دولت ترامپ خواسته شده است است تا راجع به همکاری های کشور عزیزمان ایران و کره شمالی گزارشی در اختیار کنگره قرار دهد.

دفتر مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد ترامپ پیش نویس طرح تحریم ایران، روسیه و کره شمالی را مطالعه و راجع به نکات بحث برانگیز و حساس آن با کنگره تبادل نظرکرده و اعلام کرده است که مصوبه کنگره را امضاء خواهد کرد. در بیانیه کاخ سفید آمده است که مدیر جمهور نسخه نهایی و تصویب شده است این طرح را مطالعه کرده و قصد دارد تا آن را امضاء کند.

شرط دموکرات ها جهت رای به طرح تحریم کشور عزیزمان ایران چه بود؟

ترامپ تا روز جمعه در باره موضع خود در قبال طرح تحریم این سه کشور، سکوت کرده بود و اعضای کنگره نمی دانستند که آیا مدیر جمهور حاضر است سیاست دولت خود در قبال روسیه را عوض کردن دهد یا خیر. مورد نیاز به یادآوری است که بعضی از نزدیکان مدیر جمهوری به تبانی و همکاری با مسکو جهت شکست دادن هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری متهم و تحت تحقیق و تفحص قرار دارند.

رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا در اظهار نظر راجع به مصوبه کنگره گفت رای تقریبا یکپارچه اعضای کنگره به طرح تحریم روسیه نشان داد که مردم آمریکا قاطعانه می خواهند بدانند که آیا روسیه حاضر است جهت اصلاح مناسبات خود با آمریکا گام های مورد نیاز را بردارد یا خیر. تیلرسون گفت امیدوارم که روسیه و آمریکا در زمینه مسایل مهم بین المللی با یکدیگر همکاری کنند و دیگر نیازی به تحریم نباشد.

دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا از سوی هر دو حزب جمهوریخواه و دمکرات جهت امضاء طرح تحریم ها و تبدیل آن به قانون زیر فشار قرار گرفته است.

وی گفت ما با متحدان خود همکاری نزدیک خواهیم داشت تا تضمین کنیم که ایران، روسیه و کره شمالی به درستی خبر ما را درک کنند.

عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران روز چهار شنبه گفت که برقراری تحریم های تازه علیه این کشورکارشکنی در اجرای توافق تاریخی و بین المللی هسته ای موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک، محسوب می شود.

شرط دموکرات ها جهت رای به طرح تحریم کشور عزیزمان ایران چه بود؟

عراقچی گفت مصوبه کنگره آمریکا گامی تکراری است و ادامه تحریم های پیشین در زمینه غیر هسته ای به شمار می رود. عراقچی مذاکره کننده مهم کشور عزیزمان ایران در گفتگوهای هسته ای بود.

به گزارش رسانه های دولتی ایران، عراقچی گفت مصوبه کنگره آمریکا با بندهای متفاوت برجام در تضاد است چون آمریکا بر اساس توافق هسته ای خود را متعهد ساخته است که در فضایی حاکی از حسن نیت و سازنده، مفاد توافق را اجرا کند.

اما گروه های مدافع توافق هسته ای که در سال ٢٠١٥ به امضاء رسیده است با رهبران مجلس نمایندگان و سنا همکاری کردند تا اطمینان حاصل شود که تحریم های تازه کاملا با توافق هسته ای سازگاری دارند . به گفته پاتریک کلاوسون ، مدیر موسسه سیاست خاورنزدیک که مقر آن در واشنگتن واقع شده است است گفت اعضای دمکرات کنگره به این شرط به مصوبه مربوط به تحریم های تازه علیه کشور عزیزمان ایران رای دادند که این مصوبه با مفاد توافق هسته ای در تضاد نباشد.

کلاوسون گفت اگر به متن برجام نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که آنچه آمریکا اعلام کرده است به آن مبادرت خواهد کرد، اقدامی بسیار محدود و خاص است . وی گفت در مصوبه تازه کنگره محدودیت هایی در زمینه صدور روادید جهت کسانی که عضو سپاه پاسداران بوده اند آینده نگری شده است هست.

استیون رایدمارکر از مقامات دولت بوش و کارشناس مسایل پیشگیری از گسترش جنگ افزارهای هسته ای گفت ایرانی ها احتمالا خواهند گفت آمریکا نمی تواند تحریم های پیشین را به عنوان تحریم های مرتبط با برنامه موشکی کشور عزیزمان ایران توصیف کند و همان کارها پیشین را در پوششی متفاوت تکرار کند. ولی کسانی که طرح تحریم های تازه علیه کشور عزیزمان ایران را تدوین کرده اند در پاسخ خواهند گفت که این تحریم ها کاملا با برجام سازگاری دارد و از جمله شواهد سازگاری تحریم ها با برجام، استناد به بیانات مقامات دولت اوباما خواهد بود که تاکید کرده اند که آمریکا فقط موظف و متعهد است که تحریم های مرتبط با برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران را لغو کند.

مقامات اتحادیه اروپا در روزهای اخیر مصوبه کنگره آمریکا را مورد انتقاد قرار داده و از آن قسمت از این مصوبه که بر بخش انرژی اروپا تاثیر منفی برجای خواهد گذاشت، ابراز نگرانی کرده اند. تحریم های فرا-مرزی آمریکا علیه شرکت هایی که در خارج از قلمرو قضایی آمریکا قرار دارند جهت دولت فرانسه تلخ است ولی به هر حال حربه تحریم ها، کارسازترین ابزاری است که آمریکا در سال های اخیر در اختیار داشته هست.

سوزان مالونی، از کارشناسان ارشد مرکز بروکینگز جهت سیاست خاورمیانه می گوید هر گونه تحریم تازه ای که علیه کشور عزیزمان ایران برقرار شود تهدیدی علیه توافق هسته ای خواهد بود که یکی از دستاوردهای مهم دیپلماسی اتحادیه اروپا محسوب می شود و آینده تجارت اروپا با کشور عزیزمان ایران را به خطر خواهند انداخت. وی گفت اروپایی ها نمی خواهد شاهد فرسایش تدریجی توافق هسته ای به علت خود خواهی های آمریکا باشند و نمی خواهد این توافق دستخوش مخاطره شود.

سوزان مالونی می گوید برجام این امکان و اجازه را به صراحت به آمریکا می دهد که خارج از مساله هسته ای علیه کشور عزیزمان ایران تحریم برقرار کند: از محتوای مذاکرات هسته ای و متن برجام چنین بر می آید که محدودیت هایی از سوی آمریکا علیه اقتصاد کشور عزیزمان ایران به قوت خود باقی خواهند ماند. افزون براین توافق هسته ای دولت آمریکا را از برقراری تحریم های تازه علیه کشور عزیزمان ایران در زمینه های غیر مرتبط با برنامه هسته ای این کشور، بازنمی دارد.

مقامات ایران، دولت آمریکا را به علت اجرای ضعیف توافق هسته ای سرزنش می کنند و واشنگتن را در زمینه روند آهسته سرمایه گذاری های خارجی و تعاملات بین بانکی مقصر دانسته و معتقدند که آمریکا با برقراری تحریم های پی درپی علیه پایتخت کشور عزیزمان ایران سوء نیت خود را در اجرای برجام به نمایش گذاشته هست.

در مقابل، دولت ترامپ مدعی است که یکی از اهداف توافق هسته ای این بود که کشور عزیزمان ایران شروعی تازه و نقشی متفات در بین جامعه بین المللی داشته باشد چون از انقلاب اسلامی سال ١٩٧٩ تا کنون نقش کشوری خاص را ایفا کرده هست. مشاوران ترامپ بر این باورند که کشور عزیزمان ایران از این وقت پیش آمده استفاده نکرده هست.

رایدمارکر گفت مصوبه کنگره فقط چارچوب تحریم های تازه را مشخص ساخته ولی اینکه چه کسانی و چه نهادهایی باید تحریم شوند به نظر دولت ترامپ بستگی دارد. وی گفت اینکه دولت ترامپ تحریم های تازه علیه ایران، روسیه و کره شمالی را چگونه به اجرا درخواهد آورد مساله بسیار جالبی است که باید منتظر ماند و دید.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | روسیه | آمریکا | ایرانی | تحریم ها | دولت ترامپ | تحریم ایران | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs