شیمیایی آمریکا قرارداد آمریکایی نیروی هوایی

شیمیایی: آمریکا قرارداد آمریکایی نیروی هوایی نیروی دریایی پایگاه هوایی تجهیزات نظامی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی واکنش کشور عزیزمان ایران به تصویب تحریم‌های تازه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه در تصویر العمل به تصویب تحریم‌های تازه علیه کشور عزیزمان ایران در سنای آمریکا گفت: هیات نظارت بر اجرای برجام کارها متقابل و متناسب را جه

واکنش کشور عزیزمان ایران به تصویب تحریم‌های تازه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران

واکنش کشور عزیزمان ایران به تصویب تحریم های تازه آمریکا علیه ایران

عبارات مهم : ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه در تصویر العمل به تصویب تحریم های تازه علیه کشور عزیزمان ایران در سنای آمریکا گفت: هیات نظارت بر اجرای برجام کارها متقابل و متناسب را جهت تامین منافع ملی کشور عزیزمان ایران با قاطعیت اتخاذ خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی اظهار کرد: تصویب قانون تازه مربوط به تحریم های غیرهسته ای علیه کشور عزیزمان ایران در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با توجه به عملکرد و سوابق این مجلس در ضدیت و دشمنی با ملت شریف کشور عزیزمان ایران غیرقابل آینده نگری نبود و در ادامه خصومت های ذاتی آمریکا با جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به شمار می رود.

واکنش کشور عزیزمان ایران به تصویب تحریم‌های تازه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران

وی افزود: دولت ایالات متحده آمریکا براساس برجام که یک سند بین المللی هست، تعهداتی دارد که باید آنها را بطور کامل و با حسن نیت انجام دهد. در این زمینه مقررات داخلی کشورها ملاک عمل نیست و دولت ها نمی توانند با توسل به چنین مقرراتی از زیر بار تعهدات قانونی خود شانه خالی کنند.

قاسمی خاطرنشان کرد: همانگونه که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران تاکنون دقیقا به تعهدات خود عمل کرده و آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بارها به آن اذعان داشته هست، همه طرف های برجام موظف و متعهد هستند به طور کامل به تعهدات خود عمل نمایند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در تصویر العمل به تصویب تحریم‌های تازه علیه کشور عزیزمان ایران در سنای آمریکا گفت: هیات نظارت بر اجرای برجام کارها متقابل و متناسب را جه

قاسمی تصریح کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مفاد و متن این قانون و روند تصویب آن در مجلس نمایندگان و امضای احتمالی به وسیله مدیر جمهور آمریکا را با دقت زیر نظر و بررسی دارد و هیات نظارت بر اجرای برجام کارها متقابل و متناسب را جهت تأمین منافع ملی کشور با قاطعیت اتخاذ خواهد کرد.

قاسمی در آخر تاکید کرد: آنچه که در خصوص نیروهای نظامی و توانمندی های موشکی کشور عزیزمان ایران در این طرح مطرح شده است است کاملاً ناموجه و غیرقانونی است و اعلام می کنیم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران شجاعانه از امنیت و منافع کشور خود دفاع خواهند کرد و چنین اقداماتی کوچکترین خللی در این راه ایجاد نخواهد کرد. مجددا تاکید می کنیم برنامه های دفاعی موشکی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران کاملا مشروع بوده و حتی با قطعنامه ۲۲۳۱ مغایرتی ندارد و هیچ اقدامی قادر نخواهد بود جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را از حق دفاعی مشروع خود منع نماید.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | آمریکا | تحریم ها | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs