شیمیایی آمریکا قرارداد آمریکایی نیروی هوایی

شیمیایی: آمریکا قرارداد آمریکایی نیروی هوایی نیروی دریایی پایگاه هوایی تجهیزات نظامی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آغاز مراسم ساعت ۱۷ ، شرح مراسم تحلیف روحانی

مراسم تحلیف دوازدهمین رییس جمهور جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران ساعت ۱۷ در مجلس شورای اسلامی و با حضور ۱۲۰۰ مهمان داخلی و خارجی تا ساعتی دیگر برگزار می‌شود.&n

آغاز مراسم ساعت ۱۷ ، شرح مراسم تحلیف روحانی

شرح مراسم تحلیف روحانی/آغاز مراسم ساعت ۱۷

عبارات مهم : خارجی

مراسم تحلیف دوازدهمین رییس جمهور جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران ساعت ۱۷ در مجلس شورای اسلامی و با حضور ۱۲۰۰ مهمان داخلی و خارجی تا ساعتی دیگر برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، مراسم تحلیف حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی ساعت ۱۷ امروز (شنبه) در مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد. در مراسم تحلیف علی لاریجانی مدیر مجلس شورای اسلامی و آیت الله آملی لاریجانی مدیر قوه قضاییه به ایراد سخن خواهند پرداخت. بعد از آن روحانی با حضور در پشت تریبون و براساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی سوگند یاد کرده و سوگندنامه ای را امضا می کند و در نهایت نیز مراسم بعد از صحبت دوازدهمین رییس جمهور به آخر خواهد رسید.

آغاز مراسم ساعت ۱۷ ، شرح مراسم تحلیف روحانی

بر اساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی رییس جمهور در مجلس شورای اسلامی در جلسه ای که با حضور مدیر قوه قضاییه و اعضای شورای نگهبان تشکیل می شود به ترتیب زیر سوگند یاد می کند و سوگندنامه ای را امضاء می نماید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

مراسم تحلیف دوازدهمین رییس جمهور جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران ساعت ۱۷ در مجلس شورای اسلامی و با حضور ۱۲۰۰ مهمان داخلی و خارجی تا ساعتی دیگر برگزار می‌شود.&n

من‏ به‏ عنوان‏ رئیس‏ جمهور در پیشگاه‏ قرآن‏ کریم‏ و در برابر ملت‏ ایران‏ به‏ خداوند قادر متعال‏ سوگند یاد می‏ کنم‏ که‏ پاسدار مذهب‏ رسمی‏ و نظام‏ جمهوری‏ اسلامی‏ و قانون‏ اساسی‏ کشور باشم‏ و همه‏ استعداد و صلاحیت‏ خویش‏ را در راه‏ ایفای‏ مسئولیت هایی‏ که‏ بر عهده‏ گرفته‏ ام‏ به‏ کار گیرم‏ و خود را وقف‏ خدمت‏ به‏ مردم‏ و اعتلای‏ کشور، ترویج‏ دین‏ و اخلاق‏، پشتیبانی‏ از حق‏ و گسترش‏ عدالت‏ سازم‏ و از هر گونه‏ خودکامگی‏ بپرهیزم‏ و از آزادی‏ و حرمت‏ اشخاص‏ و حقوقی‏ که‏ قانون‏ اساسی‏ برای‏ ملت‏ شناخته‏ است‏ حمایت‏ کنم‏. در حراست‏ از مرزها و استقلال‏ سیاسی‏ و اقتصادی‏ و فرهنگی‏ کشور از هیچ‏ اقدامی‏ دریغ نورزم‏ و با استعانت‏ از خداوند و پیروی‏ از پیامبر اسلام‏ و ائمه‏ اطهار علیهم‏ السلام‏ قدرتی‏ را که‏ ملت‏ به‏ عنوان‏ امانتی‏ مقدس‏ به‏ من‏ سپرده‏ است‏ همچون‏ امینی‏ پارسا و فداکار نگاهدار باشم‏ و آن‏ را به‏ منتخب‏ ملت‏ پس‏ از خود بسپارم.»

به گزارش ایسنا، این مراسم با حضور ۱۲۰۰ مهمان مشمول بر ۷۰۰ نفر از مسئولان کشور اعم از روسای قوا، نمایندگان، اعضای شورای نگهبان، مقامات عالیرتبه نظامی و انتظامی، سیاسیون و حدود ۵۰۰ مهمان خارجی در سطح رییس جمهور، مدیر مجلس، معاون رییس جمهور، نخست وزیر و یا معاون نخست وزیر، نایب مدیر مجلس، گروه دوستی و پارلمانیف روسای شرکت های بین المللی و بعضی از نمایندگان مجلس کشورهای خارجی برگزار می شود که در مجموع ۱۰۰ هیأت خارجی وارد کشور شده است است.

تاکنون هفت رییس جمهور مشمول بر روسای جمهوری کره شمالی، عراق، افغانستان، زیمبابوه، ارمنستان، مولداوی و لستو، ۱۸ مدیر مجلس از بلاروس، کره جنوبی، مالزی، سریلانکا، لبنان، اسپانیا، ماداگاسکار، مالی، قبرس، تانزانیا، زنگبار، پاکستان، صربستان، آذربایجان، کامرون، ازبکستان و پالاسور، ۱۲ معاون رییس جمهور، نخست وزیر یا معاون نخست وزیر از غنا، ترکمنستان، کوبا، سوریه، عمان، روسیه، اوکراین، گرجستان و چین وارد کشور شده است اند.

آغاز مراسم ساعت ۱۷ ، شرح مراسم تحلیف روحانی

همچنین ۱۰ نایب مدیر مجلس، ۱۱ وزیر امور خارجه، ۳۹ وزیر یا فرستاده خاص روسای جمهوری کشورهای مختلف، ۱۱ معاون وزیر امور خارجه، ۵ گروه دوستی پارلمانی، ۲ مدیر کمیسیون امنیت ملی، ۹ مدیر شرکت بین المللی، دبیرکل شرکت مجالس آسیایی و روسای سابق اوکراین و کومور و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جهت حضور در مراسم تحلیف وارد کشور شدند.

این مراسم به وسیله ۳۳۸ خبرنگار داخلی و خارجی مشمول بر ۲۱۵ خبرنگار داخلی و ۱۲۳ خبرنگار خارجی پوشش داده می شود. مراسمی که به صورت زنده از شبکه های یک و خبر و همچنین رادیوهای فرهنگ، پایتخت کشور عزیزمان ایران و کشور عزیزمان ایران پخش خواهد شد.

مراسم تحلیف دوازدهمین رییس جمهور جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران ساعت ۱۷ در مجلس شورای اسلامی و با حضور ۱۲۰۰ مهمان داخلی و خارجی تا ساعتی دیگر برگزار می‌شود.&n

این مراسم از ساعت ۱۷ تا ساعت ۱۹:۳۰ برگزار می شود که بعد از آن روسای هیأت های در ضیافت شام رییس جمهور شرکت می کنند.

واژه های کلیدی: خارجی | قانون | اسلامی | رییس جمهور | قانون اساسی | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs