شیمیایی آمریکا قرارداد آمریکایی نیروی هوایی

شیمیایی: آمریکا قرارداد آمریکایی نیروی هوایی نیروی دریایی پایگاه هوایی تجهیزات نظامی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری سینما جهت «‌از ما بهتران» ‌است / مرجانه گلچین

«مرجانه گلچین» از بازیگران آشنا شده است سینما و تلویزیون کشورمان است که اخیراً با مجموعه «شب عید» مهمان خانه‌های مردم شده است است.

سینما جهت «‌از ما بهتران» ‌است / مرجانه گلچین

مرجانه گلچین: سینما جهت « از ما بهتران» است

عبارات مهم : سریال

«مرجانه گلچین» از بازیگران آشنا شده است سینما و تلویزیون کشورمان است که اخیراً با مجموعه «شب عید» مهمان منزل های مردم شده است است.

مرجانه گلچین از بازیگران پیشکسوت سینما و تلویزیون هست. او بعد از بازگشت دوباره اش به کشور و با بازی ای که با رضاعطاران و سعید آقاخانی انجام داد تا زیاد آثارش معطوف به حوزه طنز باشد این حضور با استقبال مخاطبان همراه شد. گلچین اخیراً در سریال «شب عید» نقش آفرینی کرده است و به همین بهانه با ایشان گفت وگویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید.

سینما جهت «‌از ما بهتران» ‌است / مرجانه گلچین

از حضورتان در سریال «شب عید» بفرمایید؟

شب عید مینی سریالی است که چندمین همکاری من با آقای سعید آقاخانی هست. این سریال جهت پخش در نوروز درنظرگرفته شده است بود که متأسفانه کار نرسید. من و آقای حمید لولایی در یکی از قصه ها حضور داریم. این سریال با محوریت پرسشها اجتماعی هست. در این مجموعه مهمان سرایی وجود دارد که خانواده های مختلفی به آنجا می آیند و هرکدام قصه خودشان را دارند.

این سریال نخستین همکاری شما با سعید آقاخانی نیست؛ همکاری با او چگونه است؟

«مرجانه گلچین» از بازیگران آشنا شده است سینما و تلویزیون کشورمان است که اخیراً با مجموعه «شب عید» مهمان خانه‌های مردم شده است است.

من تاکنون سه یا چهار کار با سعید آقاخانی انجام داده ام. استارت حضور من در کارهای اینچنینی با «بزنگاه» زده شد. در آن سریال با آقای عطاران همکاری خوبی داشتم و همین عنوان باعث دیده شدن من به وسیله سعید آقاخانی شد. همکاری من با ایشان شکل گرفت و تا به امروز در چند پروژه کنارشان بوده ام. ازاین همکاری خیلی خوشحالم و باید بگویم که با آقای آقاخانی به یک زبان یکسان رسیده ایم. من به خوبی می دانم توقع ارزش از من چیست و خیلی راحت باهم کنار می آییم. امیدوارم مردم شب عید را هم مثل کارهای قبلی دوست داشته باشند. خوشحال می شوم تا زمانی که سعید آقاخانی سریال می سازد من هم برایش نقش آفرینی کنم.

حضور پررنگ تان در نقش های کمدی در سال های اخیر، خودخواسته بوده یا اتفاق افتاده است؟

من در برنامه دورهمی هم گفته بودم که میل باطنی ام حضور در کارهای شاد هست. خودم در شرایطی بودم که علاقه مند بودم، بخندم و طبیعتاً باید در شرایطی قرار می گرفتم که این اتفاق بیفتد. البته من در اوایل بازیگری هم نقش های طنز بازی کرده بودم و بی تجربه نبودم. ازدواج پرماچرا و حتی بخش هایی از آیینه در همین زمینه بودند ولی به شاخصی کارهایم در 10 سال اخیر نبودند.

البته در سال های اخیر، نقش هایی جدی مثل مجموعه نفس گرم هم داشته اید.

سینما جهت «‌از ما بهتران» ‌است / مرجانه گلچین

بله، همین طور هست. امسال هم در سریالی به کارگردانی آقای شهرام شاه حسینی حضور دارم. مجموعه ای با عنوان «آسمان هوای باران دارد» است که جهت شبکه یک تولید می شود. ترکش های پرسشها اقتصادی شرکت به ما هم اصابت کرد. در کار ما در مقطعی وقفه ایجاد شد و مجدداً آن را ادامه دادیم. البته این عنوان به کیفیت کارمان آسیبی نزد.

فضای این سریال پرسشها ملتهب اجتماعی است؟

خیلی قصه اش را دوست داشتم. قصه ای تفاوت دارد که پیچیدگی های خاصی دارد. شاخصه و تفاوتش باعث شد به این سریال بپیوندم. بعد از بازی در نفس گرم تعداد زیادی نقش مشابه به من پیشنهاد شد ولی آنها را نپذیرفتم، ولی قصه آسمان هوای باران دارد را خیلی متفاوت دیدم. آقای شاه حسینی را کارگردان کاربلدی دیدم و حساسیت های زیادی جهت پلان های کار داشتند. امیدوارم خروجی خوبی رقم بخورد.

«مرجانه گلچین» از بازیگران آشنا شده است سینما و تلویزیون کشورمان است که اخیراً با مجموعه «شب عید» مهمان خانه‌های مردم شده است است.

شما در مقاطع و شرایط متفاوت تلویزیون کار کرده اید؛ شرایط و اوضاع امروز سیما را چطور ارزیابی می کنید؟

به نظرم از اتفاقات روز جامعه فاصله گرفته ایم. می خواهیم همه چیز را شسته و رفته در قالب سریال ارائه کنیم. با این رویه مخاطب جذب نخواهد شد.

سینما جهت «‌از ما بهتران» ‌است / مرجانه گلچین

مردم مسائلی را در جامعه می بینند که در سریال ها نمی بینند. بعضی مشکلات، روابط اجتماعی و… واقعیت هایی که در جامعه جریان دارند کمتر در سریال ها عنوان می شوند.

یعنی نویسنده ها از جامعه عقب ترند؟

راستش همین را از آ نها می خواهند. شاید غیر از این باشد مجوز نگیرد و به همین خاطر مجبور می شوند، دست به عصا حرکت کنند.

ولی درهمین سال ها پروژه هایی بوده اند که بسیار جسور و ساختارشکن بوده اند!

درباره استثناهایی که شما اشاره کردید، صحبت نمی کنم. من راجع به آن چیز که به یک جریان تبدیل شده است است حرف می زنم. متأسفانه از سر و ته زدن یک پروژه به علت پرسشها اقتصادی و به موقع پرداخت نشدن دستمزدها باعث دلزدگی بازیگران و صورت های معروف شده است هست. همین منجر به شرایطی می شود که بازیگران و صورت های معروف به صورت دلی، مشغول کار نشوند.

وقتی کسی از این حرفه ارتزاق می کند و با دستمزد حاصل از آن می خواهد زندگی اش را بچرخاند مدام فکرش درگیر این پرسشها باشد، دیگر نمی تواند خروجی مورد نیاز را داشته باشد. پرسشها اقتصادی کشور و مسائلی که در دیگر اقشار وجود دارد در کار ما هم مؤثر هست. به نظرم همین باعث شده است که مردم درگیر سریال های سال های گذشته باشند و هروقت که آی فیلم آنها را پخش می کند، نگاه ارزش کنند.

با این اوصاف اگر در تلویزیون تصمیم گیرنده بودید چه اقداماتی را در اولویت قرار می دادید؟

اولین اقدامم این بود که اجازه نمی دادم بدون پول، سریالی ساخته شود. الزامی جهت این عنوان وجود ندارد.

مدیران می گویند به هرحال باید آنتن سیما پرشود؛ چه کار کنند؟!

به چه قیمتی باید آنتن پر شود؟ جهت چه دستمزد من با گذشت یک سال هنوز پرداخت نشده باشد؟ مگر هنگامی که من مشغول بودم می توانستم ساعت پنج صبح آفیش نشوم؟ شرکت به ما می گوید الان شرایط پرداخت ندارم؛ آیا من هم می توانم به سوپرمارکت محل بگویم، امروز شرایط پرداخت به شما را ندارم چون شرکت به من پول نداده است؟ این ها دلزدگی ایجاد می کند.

هیچ اصراری نیست یک تهیه کننده به طور همزمان سه پروژه دردست داشته باشد امابه هرسه آنها بدهکار باشد. من اگر بودم هروقت یک پروژه تسویه شد سپس کار بعدی را شروع می کردم.

ازوضعیت فعلی سریال ها دفاع می کنید؟

از کارمان می زنیم و خروجی اش نارضایتی مخاطب می شود. خودمان را که نمی توانیم گول بزنیم. ما مجبوریم از حرفه مان دفاع کنیم ولی راستش خیلی قابل دفاع نیست. هنگامی که من دریک مجموعه 30قسمتی فقط یک دست لباس تنم می کنم چه شرایطی خواهم داشت؟ مخاطب من را تماشا می کند یا سریال ترکی را که شاید سوژه و محتوا نداشته باشد ولی آنقدری رنگ و لعاب دارد که مخاطب را جذب کند.

درکنار مدیران، آیا بازیگران و صورت های معروف هم نقشی دراین کیفیت نازل دارند؟

متأسفانه بازیگران و صورت های معروف هم آنطور که باید کارشان را کامل انجام نمی دهند. شدیداً باندبازی ایجاد شده است و در سینما این پرسشها شدت بسیار بیشتری دارد. گویا قبیله از ما بهتران هستند که هیچ کس را راه نمی دهند. حال فرزند ها خوب نیست و به لحاظ درآمد شدید مسئله دارند. ماهنرمندان خودمان هم با هم مهربان نیستیم. داعیه کارهای خیر داریم ولی حتی به همکار خودمان هم رحم نمی کنیم. مگر چه می شود که از پنج پروژه، یکی را جهت دیگری بگذاریم و از آن بگذریم؟ شاید آنها هم به فردایشان فکر می کنند. تا زمانی که هرکس به فکر خودش باشد به منفعت عمومی اهمیت ندهد هرگز به جایی نخواهیم رسید.

ظاهراً دل پری از شرایط سینما دارید

یک مدیر دلسوز اگر توان کار خاص ای ندارد، لااقل آن لقمه ای را که در دست دارد مثل یک پدر دلسوز، به عدالت بین فرزندانش تقسیم می کند. شما خبر ندارید یک نفر در زیاد فیلم های سینمایی حاضر است؟ خب به دیگران هم فکر کنید. بعد حق عضویت جهت منزل سینما به چه دردی می خورد؟ این بندگان خدا چقدر در ته صف بمانند تا یک نفر برود جایزه اش را بگیرد؟ مخاطب هنگامی که به سینما می رود آنقدر سوژه و بازیگران تکراری می بیند که دیگر دل به سینما نمی دهد. هنگامی که بیست سالم بود می گفتند کاش 60ساله بودی و الان که به آن دوره رسیده ایم می گویند کاش بیست ساله بودید! من معنای استار سینما را متوجه نمی شوم. بازیگری که می تواند در تلویزیون که تازه به دلایلی شرایط جذب مخاطبش سخت تر است را راضی کند، چطور در سینما نتواند موفق شود؟ مگر اینکه عمداً دنبال خط کشی هستید. جالب است هرچه می گوییم هیچ تأثیری ندارد. این همه در مصاحبه ها از تبعیض ها می گوییم ولی کسی اهمیت نمی دهد.

روزنامه صبح نو

واژه های کلیدی: سریال | سینما | پروژه | سریالی | همکاری | سینمایی | بازیگران | تلویزیون | سعید آقاخانی | مرجانه گلچین

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs