شیمیایی آمریکا قرارداد آمریکایی نیروی هوایی

شیمیایی: آمریکا قرارداد آمریکایی نیروی هوایی نیروی دریایی پایگاه هوایی تجهیزات نظامی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری نگاهی به 4اثر هنری که از آثار ادبی الهام گرفته اند

بسیاری از ما بعد از آخر یک بخش خیره کننده از یک داستان، می خواهیم داستان برای مان به گونه ای ادامه پیدا کند و بتواند وارد قلمروی زندگی فیزیکی شود. اگر مهارت ما

نگاهی به 4اثر هنری که از آثار ادبی الهام گرفته اند

عبارات مهم : تصویر

بسیاری از ما بعد از آخر یک بخش خیره کننده از یک داستان، می خواهیم داستان برای مان به گونه ای ادامه پیدا کند و بتواند وارد قلمروی زندگی فیزیکی شود. اگر مهارت مان در زمینه نقاشی به اندازه مهارت مان در خواندن کتاب باشد، احتمالا از هنر نقاشی جهت واقعیت بخشیدن به صحنه های داستانی که خوانده ایم استفاده می کنیم، ولی افسوس که چنان مهارتی نداریم. با این حال، ما می توانیم خود را با دانستن این واقعیت راضی کنیم که بسیاری از آثار هنری شگفت انگیز بر اساس محتوای کتاب های جذابی خلق شده اند و بازیگران و صورت های معروف بسیاری در خلق هنرشان از آثار نویسندگان بزرگ الهام گرفته اند. 

قطعا بسیاری از کتاب ها به تصویر کشیده شده اند و این تصویرگری ها به منظور بازتاب داستان کتاب صورت گرفته اند ولی این معنای دقیق الهام گرفتن آثار هنری از آثار ادبی نیست بلکه الهام گرفتن از آثار ادبی به معنای تاثیر پذیرفتن مستقیم یا غیر مستقیم هنر از ادبیات هست. بر این اساس، می توانیم فهرست بلند بالایی از آثاری را بیابیم که از ادبیات تاثیر پذیرفته اند. پس اگر کتاب هایی که تهیه کرده اید تا در وقت مناسبی آن ها را مطالعه کنید، خاک گرفته اند چون هنوز آن ها را مطالعه نکرده اید، شاید بهتر باشد به جای این که خواندن این کتاب ها را به یک وظیفه دلهره آور جهت خودتان تبدیل کنید، دفعه بعد آثاری را گزینش کنید که الهام بخش بعضی از بزرگ ترین هنرمندان دنیا بوده اند. در ادامه با بعضی از آثار بزرگ ادبی که در پشت آثار هنری جالب پنهان شده اند، آشنا می شوید. شاید بتوانید این کتاب ها را جهت خواندن در وقت مناسب یا تعطیلات بعدی تان گزینش کنید.

سر جان اورت میله
اوفیلیا 1852-1851
اوفیلیا نقاشی رنگ روغنی از جان اورت میله نقاش بریتانیایی و از بنیان گذاران انجمن برادری پیشا رافائلی است که بین سال های 1851 تا 1852 به تصویر کشیده شد. نقاشی اوفیلیا برگرفته از شخصیت اوفیلیا معشوقه هملت اثر ویلیام شکسپیر است که در نقاشی اورت میله درحال آوازخوانی حین غرق شدن در رودخانه ای در دانمارک به تصویر کشیده شده است هست. نقاشی اورت میله به علت واقع گرایی به کار رفته در چشم انداز آن مورد تحسین قرار گرفته هست. بسیاری از گل ها در این نقاشی معنای نمادین دارند. شقایق سرخ، نماد مرگ؛ بنفشه نماد نجابت، وفاداری یا فوت جوان است.

پابلو پیکاسو
دن کیشوت – 1955
سبکی که پابلو پیکاسو نقاش، شاعر، طراح صحنه، پیکر تراش، گراورساز و سرامیک کار اسپانیایی و یکی از برترین و تاثیرگذارترین هنرمندان قرن 20 میلادی در ترسیم اثر «دن کیشوت د لا مانشا» به کار برده هرچند با سبک تابلوهای او در اوایل دوره آبی (دوره ای در زندگی هنری پیکاسو که سال های 1901 تا 1904 را مشمول بر می شود و مشخصه تابلوهای خلق شده است در این دوره، رنگ آبی و سبز آن هاست) تفاوت دارد ولی کمتر از آن ها نیست. پیکاسو این اثر را با الهام از رمان «دن کیشوت» اثر میگل سروانتس ساآودرا رمان نویس، شاعر، نقاش و نمایش نامه نویس اسپانیایی خلق کرده هست. خطوط پررنگ نقاشی به خوبی توانسته اند پوچی و خنده آور بودن ماجراجویی های دن کیشوت و خستگی را که این ماجراجویی جهت او به همراه داشته است نشان دهند. تصویر ایستا در تابلوی پیکاسو به نوعی پر از حرکت هست؛ اسب و الاغ ماجراجو، آفتابی که می تابد و آسیاب های بادی در حال چرخش، نمادهایی از این حرکت هستند.

سالوادور دالی
مهمانی چای دیوانه – 1969
شاید نقاشی سوررئالیستی سالوادور دالی نقاش فرا واقع گرای اسپانیایی را بتوان عالی ترین تصویرگری جهت کتاب 12 فصلی «آلیس در سرزمین عجایب» اثر لوییس کارول دانست. «آلیس در سرزمین عجایب» جهت کودکان نوشته شده است و داستان خیالی سفر دختری به نام آلیس را تعریف می کند که به دنبال خرگوش سفیدی به سوراخی در زمین می رود و در آن جا با ماجراهای عجیبی رو به رو می شود. سالوادور دالی هر فصل از کتاب را با یک طرح به تصویر کشیده است که در مجموع 12 طرح جهت 12 فصل کتاب را مشمول بر می شود. این تصویرهای که کمتر دیده شده اند تصاویر جذابی هستند که شما را با خود به داخل سوراخ خرگوش می برند تا شاهد چشم اندازی پرشور از دنیا فریبنده و در عین حال ترسناک لوییس کارول باشید.

جان ویلیام واترهاوس
بانوی شالوت – 1888
جان ویلیام واترهاوس از نقاشان نئوکلاسیسیسم است که جهت به تصویر کشیدن شخصیت های زن در اساطیر یونان باستان شهرت یافته هست. مجموعه تابلوهای«بانوی شالوت» از آثار اوست که از شعر «بانوی شالوت» از آلفرد تنیسون ملک الشعرای بریتانیا و یکی از محبوب ترین شعرای عصر ویکتوریا الهام می گیرد. شعر بانوی شالوت داستان تراژیک دختر جوانی را روایت می کند که به خاطر علاقه یک طرفه اش می میرد. نقاشی رنگ روغن بانوی شالوت کاری شاخص و یکی از عالی ترین و آشنا شده ترین آثار رنگ روغن واتر هاوس است که در آن همچون بسیاری از دیگر آثارش، اوضاع و شرایط نامطلوب زنی قشنگ و غمگین را به تصویر می کشد. رنگ های پاییزی وگرم استفاده شده است در نقاشی، بازتابی از شعر تنیسون هستند و به نزدیک بودن فوت بانو اشاره دارند.

نگاهی به 4اثر هنری که از آثار ادبی الهام گرفته اند

روزنامه خراسان

واژه های کلیدی: تصویر | نقاشی | داستان | داستان | پیکاسو | الهام بخش | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs