شیمیایی آمریکا قرارداد آمریکایی نیروی هوایی

شیمیایی: آمریکا قرارداد آمریکایی نیروی هوایی نیروی دریایی پایگاه هوایی تجهیزات نظامی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار پزشکی کودکان زیاد درگیر می‌ شوند ، زیاد کردن شیوع آلرژی در جهان

یک فوق‌تخصص آلرژی گفت: وضع حمل به روش سزارین، مصرف شیرخشک یا شیر گاو، عوض کردن شیوه زندگی و زندگی شهر نشینی و تغذیه از مواد غذایی کارخانه‌ای از علل شیوع آلرژی ه

کودکان زیاد درگیر می‌ شوند ، زیاد کردن شیوع آلرژی در جهان

زیاد کردن شیوع آلرژی در جهان/ کودکان زیاد درگیر می شوند

عبارات مهم : آلرژی

یک فوق تخصص آلرژی گفت: وضع حمل به روش سزارین، مصرف شیرخشک یا شیر گاو، عوض کردن شیوه زندگی و زندگی شهر نشینی و تغذیه از مواد غذایی کارخانه ای از علل شیوع آلرژی هستند.

به گزارش مهر، دکتر صبا عرشی با بیان اینکه یکی از انواع آلرژی که سیستم ایمنی بعضی افراد نسبت به عوامل محیطی تصویر العمل بیشتری نشان می دهد آلرژی زاهای خانگی هست، افزود: این تصویر العمل ها با علائم خاصی همراه است که ما با انواع حساسیت ها از آن نام می بریم. زمینه وراثتی در این خصوص نقش دارد و البته عوامل محیطی هم در بروز حساسیت موثر است.

کودکان زیاد درگیر می‌ شوند ، زیاد کردن شیوع آلرژی در جهان

وی در خصوص علل زیاد کردن شیوع آلرژی در جهان، گفت: وضع حمل به روش سزارین، مصرف شیرخشک یا شیر گاو، عوض کردن شیوه زندگی و زندگی شهر نشینی و تغذیه از مواد غذایی کارخانه ای از علل شیوع آلرژی هستند.

این متخصص آلرژی با بیان اینکه آلرژی های تنفسی ناشی از استنشاق و ورود مواد حساسیت زای موجود در هوا که از بینی تا ریه را می تواند در گیر کند، افزود: عوامل استنشاقی به دو دسته تقسیم می شود. عوامل فصلی که در فصل خاص مسئله ایجاد می کند که این عوامل در هوا وجود دارد. عوامل دائمی که در منزل هستند. آلرژی استنشاقی روی سیستم تنفسی تاثیرگذار هست. ضمن این که روی پوست و مخاط هم اثرگذار است.

یک فوق‌تخصص آلرژی گفت: وضع حمل به روش سزارین، مصرف شیرخشک یا شیر گاو، عوض کردن شیوه زندگی و زندگی شهر نشینی و تغذیه از مواد غذایی کارخانه‌ای از علل شیوع آلرژی ه

عرشی با بیان اینکه آلرژی زیاد کودکان را درگیر می کند، ادامه داد: عوامل آلرژی زا داخل منزل عبارتند از: ذرات سوسک، حشره ای به نام مایت و گازهای درون منزل مثل سوخت فسیلی، پشم، پر، چوب و… که در وسایل منزل یافت می شود. این موارد در تمام طول سال، فرد را جنبش می کند. بویژه در شب ها زیاد وارد دستگاه تنفسی می شود.

وی در باره مایت ها تصریح کرد: مایت ها حشراتی هستند از خانواده کنه؛ بدن آنها سه دهم میلی متر قطر دارد. ذرات بدن و مدفوع آنها وارد هوا و محیط زندگی می شود. هر قدر منزل کهنه تر و سنتی تر باشد غلظت مایت ها زیاد هست. این موجودات در قالی، موکت، محیط گرم و مرطوب زندگی می کنند و تکثیر می شوند.

این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی با بیان اینکه سمپاشی عادی روی آنها اثر نمی گذارد و باید با رعایت بهداشت محیط می توانیم به این نشانه برسیم، بیان کرد: منزل ها باید روزانه دو سه ساعت هواگیری شوند. بعلاوه جوشاندن آب نباید در منزل زیاد صورت گیرد؛ لیکن رطوبت داخل منزل را اوج می برد. ملحفه ها نیز باید هفته ای یکبار با ماشین لباسشویی با حرارت ۶۰ درجه سانتی گراد شسته شوند و برابر نور خورشید قرار بگیرند.

کودکان زیاد درگیر می‌ شوند ، زیاد کردن شیوع آلرژی در جهان

وی در آخر با بیان اینکه مایت ها با چنگال های خود به الیاف می چسبند و با شست وشوی عادی با دست از بین نمی روند، اظهارداشت: نباید به کودکی که آلرژی دارد، عروسک پشمالو بدهیم، چون مایت ها در این عروسک ها رشد و تکثیر می یابند. سمپاشی هر سال به منظور از بین بردن سوسک ها و بستن سوراخ فاضلاب جهت وارد نشدن سوسک نیز اهمیت دارد.

واژه های کلیدی: آلرژی | زندگی | حساسیت | کودکان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs